
Vier ton voor zoet water
AlgemeenAgrarische ondernemers op Schouwen-Duiveland kunnen vanaf 1 oktober 2026 subsidie aanvragen voor maatregelen die hun bedrijven beter bestand maken tegen droogte, verzilting en andere gevolgen van klimaatverandering. De gemeente stelt hiervoor in totaal 400.000 euro beschikbaar binnen het programma Agrariërs hebben toekomst op Schouwen-Duiveland van Living Lab Schouwen-Duiveland.
De subsidieregeling Zoet Water en Klimaatbestendige Landbouw is bedoeld voor onder meer advies, kennisontwikkeling, planvorming, onderzoek en investeringen in machines en apparatuur. Daarmee wil de gemeente agrariërs ondersteunen bij het voorbereiden en uitvoeren van maatregelen voor een toekomstbestendige bedrijfsvoering.
Wethouder George van Heukelom (SGP) zegt dat agrariërs zich zorgen maken over de toekomst van hun bedrijven. „In gesprekken met agrariërs hoor ik vaak dezelfde zorg: hoe houd ik mijn bedrijf ook in de toekomst gezond en rendabel in een veranderend klimaat?” Volgens Van Heukelom moet de regeling ondernemers helpen bij het maken van plannen en het doen van investeringen die bijdragen aan een sterke landbouwsector op het eiland.