Rob en Marieke van den Berg bij hun opslagschuur in Zonnemaire.
Rob en Marieke van den Berg bij hun opslagschuur in Zonnemaire.

Kinderen vertrouwen teruggeven door een duik in de Grevelingen

Algemeen

Negen jaar ervaring heeft Rob van den Berg er al mee bij Ouwerkerk. Maar nu, samen met zijn vrouw Marieke, wordt het pas echt serieus. Met hun stichting Duikdingen in Zonnemaire willen ze jongeren met een zogenoemd rugzakje een duw in de goede richting geven. Op een bijzondere manier: door te duiken. 

Zowel Rob als Marieke hebben zelf ook geen zorgeloze jeugd achter de rug. Rob ging door een zieke moeder van opvanghuis naar opvanghuis en heeft ervaren wat het is om voor jezelf op te komen. Een continue strijd, zo klinkt uit zijn verhaal. Maar door die persoonlijke ervaring kunnen ze de kinderen, die ze voor zich krijgen, goed ‘lezen’ en dat zien die kinderen meteen.

Kinderen van veertien tot vierentwintig jaar begeleiden ze. Na een serieuze (medische) intake wacht het zwembad voor een eerste duik met als uiteindelijke doel natuurlijk de Grevelingen. Daar ervaren ze de schoonheid en vooral de rust van het onderwater zijn. ‘’Misschien dat ze dan wel leren dat ze niet constant met hun problemen bezig hoeven te zijn”, probeert Marieke het succes van Duikdingen te verklaren.

Voor kinderen, die de nodige tegenslagen hebben gehad, heeft het zelfvertrouwen vaak ook een stevige knauw gekregen. Dat je het dan toch ‘maar’ even doet onder water, lijkt voor de meesten helend te werken. Meer dan ellenlange sessies van praten en zoeken naar oorzaken. Marieke, die zelf in de jeugdhulp werkzaam is, weet het als geen ander.

De stichting staat nu, maar nu is het de uitdaging om voldoende (financiële) support te krijgen. Want om de drempel zo laag mogelijk te houden (de deelnemers betalen 19,50 euro per maand) moet er meer geld op de plank komen. Het paar heeft een deel van het privégeld al in de onderneming gestoken, maar er is meer nodig. 

Rob: ‘’Ze moeten hun angsten overwinnen door het diepe in te gaan. We geven ze andere aandacht. Weet je, jongeren worden het praten ook wel eens moe’’.

BuitenkantMarieke: ‘’Aan de kinderen kun je aan de buitenkant niets zien. Door te duiken worden de zintuigen op een andere manier geprikkeld en dat bevordert de communicatie, grenzen aangeven en vertrouwen.’’ Ze raakt spontaan geëmotioneerd als ze vertelt over een meisje, dat ‘stralend’ uit het water kwam na haar eerste duik. ‘’Ze hebben vaak voor het eerst even niets gedacht of gevoeld’’. Door de kinderen langere tijd te volgen, zien ze dat de positieve effecten blijvend zijn.

Rob en Marieke van den Berg zijn nu een zoektocht gestart naar geld. Door tal van organisaties aan te schrijven, waaronder de kerken. Gemakkelijk is het niet want niet iedereen kan zich een voorstelling maken van hun werk en de effecten die ze ermee behalen. Maar het paar wordt steeds weer bevestigd in de koers die ze hebben uitgezet. Daar doen ze alles aan. Door zaterdag 14 september aan te sluiten bij de rommelmarkt in het dorp, waar oude duikspullen worden verkocht of door zich aan te sluiten bij Rabo ClubSupport. Op hun site www.duikdingen.nl staat ook een sponsormogelijkheid.

Meer nieuws