
Brillen Juliana naar bijzondere expositie
AlgemeenHenk Bergmans levert drie brillen van oud-koningin Juliana aan een expositie in Amsterdam. Bergmans had een brillenmuseum in Burgh-Haamstede. Dat is er niet meer, maar de collectie nog wel.
In juni is Bergmans benaderd door Pieter Eckhart, tentoonstellingsconservator van de Nieuwe Kerk in Amsterdam. Daar opent prinses Beatrix donderdag 13 oktober de expositie ‘De eeuw van Juliana, een koningin en haar idealen’.
“Veel dank dat wij uw brillen van Juliana mogen lenen voor de tentoonstelling in De Nieuwe Kerk. Bijzonder dat u ook objecten heeft waarop Juliana te zien is met de brillen (de koektrommel, boek en LP). De drie brillen en de objecten zullen de tentoonstelling zo verrijken, we zijn er heel erg blij“, liet Eckhart onlangs aan Bergmans weten.
Beatrix kijkt naar de brillen, gedragen door haar moeder en dat is voor Bergmans een ’bekroning van mijn meer dan vijftig jaar brillenpassie’. De brillen zijn destijds aangekocht bij Veilinghuis Sothebys. Er komen gemiddeld tachtigduizend bezoekers in de Nieuwe Kerk te Amsterdam. Eregast op deze tentoonstelling is Anna Eleanor Roosevelt, kleindochter van president Franklin Delano Roosevelt en First Lady Eleanor Roosevelt.
